Willa "Jaś i Małgosia", tel. (58) 674-72-90, kom. 607-707-907
 

Willa "Jaś i Małgosia"

Ostrowo ul. Wiankowa 2, 84-105 Karwia

tel. (58) 674-72-90

kom. 607-707-907

e-mail: info@willajasimalgosia.pl

 

Historia

Podłoże dla powstania dzisiejszej działalności „Willi Jaś i Małgosia” sięga lat 70 poprzedniego wieku. Właściciele nieruchomości w 1975 r. zbudowali najpierw dom mieszkalny z częścią letniskową, aby potem nadać mu całkowicie charakter wypoczynkowy. Był to jeden z pierwszych obiektów o dominującym charakterze letniskowym w Ostrowie. Jego prekursorski charakter na rynku turystyczno- wypoczynkowym polegał na luksusowym w owym czasie wyposażeniu – indywidualne pokoje z tarasami, dostęp do łazienek z instalacją wodociągową w budynku (w owym czasie nie było w Ostrowie własnych ujęć wody i instalacji wod-kan w budynkach, tym samym dostępu w pokojach do bieżącej wody i toalet) oraz zbiorowe żywienie. Ośrodek jako jeden z pierwszych prowadził turnusy wypoczynkowe dla grup zorganizowanych z całej Polski. W kolejnych etapach podnoszono standard pokoi z wprowadzeniem do nich toalet, radioodbiorników, telewizorów jako jednych z pierwszych w Ostrowie. Przez cały czas była to aktywność o charakterze rodzinnym. Stale prowadzona była działalność gastronomiczna w formie stołówki, potem kawiarni, baru, restauracji.

 

W 2004 r. właściciele podjęli decyzję o znaczącym zwiększeniu powierzchni obiektu oraz jego standardu- zgodnie ze zidentyfikowanymi potrzebami klientów, poprzez rozbudowę willi o kilkanaście pokoi oraz stworzenie apartamentów. Do inwestycji przystąpiono w 2007 r. prace budowlane trwały sukcesywnie do 2010 r., a w roku 2014  dzięki skorzystaniu z nowych szans dla naszego kraju i regionu, czyli pozyskaniu środków z dofinansowania unijnego z Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”, podniesiono standard o apartamenty, wyższy poziom wyposażenia, wprowadzono dodatkowe atrakcje m.in. letnią scenę z mini-kinem, a przede wszystkim dostosowano obiekt do możliwości przyjmowania gości poza sezonem letnim (ogrzewanie całego budynku). Rozbudowa obiektu zaowocowała czterema nowymi pokojami, uzupełnieniem wszystkich pozostałych pokoi o łazienki, a przede wszystkim powstaniem czterech dwupokojowych i jednego jednopokojowego apartamentu z aneksami kuchennymi. Rozbudowano też restaurację z poszerzeniem zakresu dań (pizzeria), które urozmaiciły menu oraz utworzono kawiarenkę internetowej dla gości lokalu oraz willi. 

 

Właściciele dbając o komfort i atrakcyjność poszerzyli obiekt o dużą działkę i wybudowali kominek- grill oraz altanę biesiadną, cieszące się dużą popularnością u gości. W ogrodzie stworzyli mini- plac zabaw dla dzieci. 

 

Właściciele zawsze dążyli do podwyższania standardu budynku, mieli ambicje wprowadzania prekursorskich rozwiązań oraz propagowania kultury Kaszub i morza (włączali się w lokalne aktywności i inicjatywy m.in. właściciel jest członkiem i  współzałożycielem Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Pobrzeża Kaszubskiego).

ostrowo kaszuby